Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! В наявності путівки в МРЦ МВС "Хутір Вільний", "Кремінці", "Миргород" за інформацією звертатися за телефоном +380662848901

Лабораторія

В лабораторії проводяться наступні аналізи:

  • гематологічні (загальний аналіз крові з підрахунком лейкоцитарної формули і описом морфології формених елементів; підрахунок тромбоцитів, ретикулоцитів; визначення часу згортання крові)
  • загальноклінічні (загальний аналіз сечі; аналіз сечі за Нечипоренком, за Зимницьким; аналіз калу на яйця глистів та найпростіші; аналіз зішкребу на ентеробіоз; копрограма; аналіз калу на приховану кров; аналіз крові на наявність збудника малярії; аналіз виділень із статевих органів; аналіз мокротиння).
  • цитологічні (дослідження матеріалу з поверхні шийки матки; з цервікального каналу)
  • біохімічні (загальний білок, загальний білірубін та його фракції, АЛТ, АСТ, ГГТ, лужна фосфатаза, альфа-амілаза, глюкоза,  креатинін, сечовина, сечова кислота, загальний холестерин та його фракції, тригліцериди, індекс атерогенності; визначення протромбінового часу, протромбінового індексу, міжнародного нормалізованого відношення, фібриногену, вміст заліза в крові, залізозв’язуюча активність сироватки крові, γ-глутамілтранспептідаза, швидкість клубочкової фільтрації, дослідження рідини серозних порожнин).
  • імунологічні (простат-специфічний антиген загальний; визначення груп крові і резус-фактора; експрес-діагностика гепатиту В, гепатиту С, експрес-діагностика сифілісу; визначення С-реактивного білку, ревматоїдного фактору, Н. pylori- антиген; гликований гемоглобін; D-дімер; ферритин; антистрептолізин-О; мікроальбумін сечі; прокальцитонін, ферритин, тропонін-І; прихована кров в калі, щвидкий тест на визначення ВІЛ-інфекцію; визначення Аg до COVID-19).

Якість проведення лабораторних досліджень залежить від правильності підготовки  хворого до обстеження та забору досліджуваного матеріалу, про що хворого інформує  лікуючий  лікар.

Як правильно підготуватися до лабораторних досліджень

Своєчасна і точна діагностика різних захворювань неможлива без лабораторних досліджень. Проявів захворювань може ще не бути, а показники крові вже вказують на негаразди в організмі людини.

Точність результатів аналізів залежить не тільки від сучасного обладнання та високваліфікованого персоналу лабораторії. Важливою умовою, що гарантує достовірний результат аналізу, є правильна підготовка пацієнта безпосередньо до здачі аналізу. Багато факторів (дієта, фізичне навантаження, емоційний стрес, прийом лікарських засобів, добові коливання деяких показників) можуть впливати на результати лабораторних досліджень. Тому для отримання максимально точних результатів  дослідження необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря

Підготовка пацієнта до аналізу крові

Для виключення факторів, які впливають на результати дослідження, при підготовці до здачі загального аналізу крові, біохімічних аналізів, дослідження згортувальної системи крові, гормонів, онкомаркерів, серологічних досліджень на ВІЛ, сифіліс, гепатити треба дотримуватись таких правил:

– Кров для лабораторних досліджень рекомендовано здавати вранці натщесерце після нічного 12-годинного голодування;

– Якщо треба здавати загальний аналіз крові останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 1 годину до здачі крові, за умови, що сніданок складався з несолодкого чаю, несолодкої каші без масла і молока, яблука;

–  Напередодні аналізу необхідно утримуватись від фізичних навантажень, прийому алкоголю та ліків (за можливістю), змін в звичайному раціоні харчування;

– Лягти спати в звичайний час і піднятися не пізніше ніж за 1 годину до взяття крові;

– Зміст багатьох аналізів крові піддається добовим коливанням, тому для ряду досліджень кров треба обов’язково в певний час доби. Так, кров та деякі гормони (ТТГ і паратгормон), а також на залізо здають тільки до 10 ранку.

– Вранці після підйому утримуватись від куріння;

–  Якщо існують труднощі з відміною ліків, необхідно повідомити про це лікаря або лабораторію;

– Кров слід здавати до проведення рентгенологічного, ендоскопічного, ректального дослідження, фізіотерапевтичних процедур;

– Безпосередньо перед взяттям крові із вени необхідно виключити фізичне навантаження (біг, підйом по сходах), емоціональне збудження, відпочити 10-15 хвилин.

Підготовка пацієнта до аналізу сечі

Загальний аналіз сечі

Напередодні здачі аналізу сечі необхідно утриматись від фізичних навантажень, прийому алкоголю, дотримуватись звичайного способу життя. Для загального аналізу сечі збирають всю першу ранкову порцію сечі у спеціальний контейнер. Цей контейнер доставляють в лабораторію протягом 90 хвилин з моменту сечовиділення.  Сеча має бути зібрана після ретельного туалету зовнішніх статевих органів.

За необхідності (невідкладний стан хворого та ін.) допускається дослідження «разових» проб сечі, зібраних в будь-який час доби, з дотриманням вищеперераховних правил.

Аналіз сечі за Нечипоренком

Напередодні здачі аналізу сечі необхідно утриматись від фізичних навантажень, прийому алкоголю, лягти спати в звичайний час. Для  аналізу сечі за Нечипоренком збирають середню порцію сечі в чистий промаркований (прізвище, ім’я, по-батькові) пластиковий або скляний контейнер  після ретельного туалету зовнішніх статевих органів. Для збору середної порції сечі першу частину сечі при сечовиділенні пацієнт випускає в унітаз, середню порцію збирає в контейнер, сечу, що залишилась, випускає в унітаз. Контейнер щільно закривають кришкою, одразу доставляють у лабораторію.

Аналіз сечі за Зимницьким

Пацієнт збирає сечу протягом доби кожні 3 години. Всього 8 порцій у 8 окремих чистих ємностей. О 6 годині ранку пацієнт спорожняє сечовий міхур в унітаз і починає збір сечі після 6 години ранку кожні 3 години:

І порція: 6.15-9.00;

ІІ порція: 9.00-12.00;

ІІІ порція: 12.00-15.00;

ІV порція: 15.00-18.00;

V порція: 18.00-21.00;

VІ порція: 21.00-24.00;

VІІ порція: 24.00-3.00;

VІІІ порція: 3.00-6.00.

Кожна ємність маркується із зазначенням ПІБ пацієнта та часу збору сечі, щільно закривається кришкою і зберігається у холодильнику при температурі 4˚-8˚С. Всі 8 порцій доставляються в лабораторію.

Аналіз сечі на цукор

Необхідно зібрати добову сечу, пацієнт збирає всі порції сечі, виділені за 24 години. Вранці пацієнт першу порцію сечі виливає в унітаз. Далі протягом доби збирає всю виділену сечу в ретельно вимиту ємність об’ємом 3л, включаючи порцію сечі вранці наступного дня. Протягом всього часу збору сечі вона має зберігатися в холодильнику. Після збору всієї сечі її ретельно перемішують і відливають в окремий чистий пластиковий або скляний контейнер приблизно 100мл сечі, цей контейнер маркують із зазначенням ПІБ пацієнта та добового об’єму сечі і доставляють в лабораторію.

Підготовка пацієнта до аналізу калу

Перед збором калу для загально-клінічного дослідження (копрограми) необхідно відмінити медикаменти, які впливають на зовнішній вигляд калових мас та посилюють перистальтитку кишковика. Це усі послаблюючі засоби, препарати заліза, вісмуту, барію, засоби, що вводяться в ректальних свічках. Не рекомендується збирати кал у жінок під час менструації. Не можна досліджувати кал після клізми. Для паразитологічних досліджень калу спеціальна підготовка не потрібна.

Пацієнт після дефекації бере з різних місць калових мас ложечкою шматочки калу і переносить їх в пластиковий контейнер з кришкою. Контейнер маркується (ПІБ пацієнта) і доставляється в лабораторію для загально-клінічного дослідження калу (копрограма) або дослідження калу на яйця глист та найпростіші. Неприпустимо направляти кал на дослідження в картонних коробках.

Підготовка пацієнта до аналізу зішкреба на ентеробіоз

Зішкреб проводять вранці, до дефекації ( у жінок до сечовиділення). Паличкою з ватним тампоном на кінці, змоченим кип’яченою водою кімнатної температури, проводять обережне зіскоблювання з поверхні складок навколо ануса і в нижніх відділах прямої кишки. Отриманий матеріал поміщають в пластмасовий або скляний контейнер, щільно закривають кришкою і доставляють в лабораторію.

Підготовка пацієнта до аналізу мокротиння для загально-клінічного дослідження

Мокротиння збирають в пластикові контейнери з широким отвором ємністю 70 мл з кришкою, що щільно закручується. Збір мокротиння проводять вранці до прийому їжі після ретельної чистки зубів і полоскання порожнини рота і глотки кип’яченою водою. Пацієнта необхідно попередити, що збирати необхідно не слину, а тільки мокротиння, що відділяється під час кашлю. Ємність маркують (ПІБ) і доставляють в лабораторію.

Слід пам’ятати, що результати аналізів не є діагнозом, а лише додатковою ланкою у процесі встановлення лікарем діагнозу.

 

Графік роботи: 07:45 – 09:30 – забір досліджуваного матеріалу, з 14:00 до 15:00 – видача результатів  досліджень.

В разі необхідності за призначенням лікуючих лікарів проводяться аналізи  в режимі «на cito!».

Послуги відділення

Взяття біопроб периферичної крові для дослідження гематологічних показників

аналіз

20 грн

Взяття біопроб венозної крові для дослідження гематологічних показників

аналіз

28 грн

(с) 2024

Запис до лікаря